Çocuk Alerjilerinde Deniz Suyu

Çocuklarda yaygın olarak görülen astım, alerjik rinit gibi hastalıklara deniz suyuyla bol temasta olmak oldukça iyi geliyor. Özellikle alerjik bünyeli çocuklarda, güneş ve deniz suyundan yararlanmanın faydası bir hayli boldur. İnsan sağlığı için adeta şifa kaynağı olarak tanımlanan deniz suyu, içeriğinde oldukça zengin bileşenlere sahiptir.Kanımızda bulunan içeriğe çok benzer bir yapıda olan deniz suyunda kalsiyum karbonat, sülfat, potasyum klorür ve sülfat, magnezyum klorür, magnezyum sülfat olduğu biliniyor. Hatta insan vücudunda yer alan 80’den fazla maddenin deniz suyunda da bulunması, sağlığımız için ne kadar gerekli olduğunu ortaya koymaya yetiyor.

Özellikle tatil denildiğinde akla gelen en eğlenceli aktivitelerden biri olan denize girmek, çocuklar için aynı zamanda bir çeşit vitamin depolama sahasıdır. Deniz suyunun çocuklar için yararı günümüzde keşfedilmiş, yeni bir bilgi değildir. Deniz suyu ve sağlık üzerindeki olumlu etkileri, asırlardır bilinmektedir. Özellikle alerjik hastalıkları söz konusu olduğunda, deniz suyu tedavi edici niteliktedir. Güneşle beraber deniz suyundan yararlanabilen çocuklarda çeşitli cilt ve deri hastalıklarında büyük oranda iyileşme olduğu gözlemlenmiştir. Ek olarak isilik, egzama, yara izleri, kurdeşen ürtiker gibi hastalıklarda da olumlu etkisi vardır.

Deniz suyu bağışıklık sistemine de yararlıdır. Çocuklarda kış boyunca hastalıklarla mücadele etmeye yarayacak olan vitaminler, mineral tuzları, eser miktarda elementler, amino grup asitler ve mikroorganizmalar içermektedir. Kısacası deniz suyu hastalıklarla mücadelede etkin bir seçenektir.

Deniz suyu alerjiye iyi gelir mi?

Deniz suyu içeriğindeki amino asitler, mineral tuzları sayesinde insan vücudu için vitamin depolamakta önemli bir etkendir. Alerjik hastalıkların tedavisinde en doğal yöntem olarak bilinir.

Alerji olunca denize girilir mi?

Deniz alerjisi hariç diğer alerjilerde denize girilebilir. Hatta deniz alerjiye iyi gelmektedir.

Alerjik bebekler denize girebilir mi?

Alerjik bebeklerin denize girmesinde bir sakınca görülmemektedir. Deniz suyu bebek ve çocuklara çok iyi gelmektedir. Alerji tedavisinde deniz suyu önemli bir yer tutar.

Alerjik rinite deniz suyu iyi gelir mi?

Deniz suyu sayesinde tüm sinüs yolları temizlenmiş olur. Kronik sinüzit ve alerjik rinit durumlarında denize suyu iyi gelir.

Bebeklere deniz suyu zararlı mı?

Bebeklere deniz suyu zararlı değildir. Yararları bulunarak bebeğin gelişimine de katkı sağlar ancak güneşin tepede olduğu 11.00-15.00 saatleri arasında bebek denize sokulmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ailesinde-alerji-olan-bebeklerde-risk-var-mi
Ailesinde Alerji Olan Bebeklerde Risk Var mı?

Çocuklarda ve bebeklerde alerji problemi, gün geçtikçe artan bir sağlık sorunudur. En…

Devamını Oku
cocuklukta-baslayan-besin-alerjisi-yetiskinlikte-de-devam-ediyor-mu
Çocuklukta Başlayan Besin Alerjisi Yetişkinlikte de Devam Ediyor mu?

Çocukluk dönemlerinde meydana çıkan besin alerjilerinde alerjen besinin beslenme ruti…

Devamını Oku
cocuk-alerji-merkezi-hizmetlerimiz
Çocuk Alerji Merkezi Hizmetlerimiz

Çocuk alerji hizmetleri, muayenehaneye başvuran ailelerin ve çocukların söyledikleri …

Devamını Oku